Atrakcje w Wiejskim Zoo

W naszym „Wiejskim ZOO” mieszkają króliki, cielaczek, kozy, owce, perliczki, indyki, kury, kaczki, gęsi, nutrie, osiołek, przepiórki, myszy, szczury, pawie, gołębie i konik. Z krótkich opisów dowiecie się, jak żyją, co lubią i czego nie lubią, co jedzą i jak się z nimi komunikować.

Niektóre zwierzęta lubią bezpośredni kontakt z człowiekiem. Można:

  • pogłaskać (kozy, owce, cielaczka i inne),
  • przytulić (na przykład króliczka),
  • nakarmić (niemal każdego zwierzaka – przy wejściu można kupić wiaderko z tym, co lubią)
  • skorzystać z przejażdżki na koniku

Poczuć się przez chwilę jak mały Indiana Jones, przemierzając linowym mostem nad stawem, wśród drzew?…u nas to możliwe. 😉 Mini park linowy dla dzieci to okazja do wielu ruchowych doświadczeń, pobudzających zmysły i  do spożytkowania ogromu energii, jaka drzemie w dziecku.

Usytuowany w zadrzewionej części naszego parku, nad stawem, stwarza klimat przygody i wyzwania, szczególnie dla najmłodszych, choć i starsze dzieci mają frajdę. 

Co powiesz na trafianie z procy „wściekłym ptakiem” do żółtej świnki? I to na świeżym powietrzu, nie w świecie wirtualnej gry! Wciel się w bohaterów znanej kreskówki, a gwarantujemy doskonałą zabawę i ogrom śmiechu, połączone z rodzinną rywalizacją.

Zobaczysz, polowanie na świnkę nie jest takim prostym zadaniem, ale praktyka czyni mistrza. Podejmij wyzwanie! 😉

Zróbcie rodzinne zawody w dojeniu (sztucznej) krowy i sprawdźcie, kto jest najbardziej wprawnym dojarzem.  Zobaczycie, że to wcale nie jest takie proste!

Nasza czarno-biała, prawdziwych rozmiarów „krowa”, ma dużo cierpliwości do dorosłych, jak i dzieci. Nie wierzga i jest zawsze uśmiechnięta. Na pewno pozwoli Wam na długą zabawę i zapewni moc emocji.  

Nasz konik to bardzo towarzyskie zwierzę. Chętnie zaprzyjaźnia się z dziećmi i pozwala się dosiąść i zabiera na wspólny spacer na lonży, po swojej zagrodzie. W spacerze towarzyszy zawsze osoba dorosła. 

Szalone zjazdy na pontonowej zjeżdżalni dostarczą mnóstwo frajdy nie tylko dzieciom, ale i Wam – dorosłym.

Wystarczy zabrać dmuchany ponton, wciągnąć go na szczyt konstrukcji i już po chwili sunąć po torze w dół. Ale apetyt rośnie w miarę… zjeżdżania – na pewno na jednym razie się nie skończy. 😉

Zanurzcie się w zielonym labiryncie! Kto pierwszy znajdzie drogę do wyjścia?  Zielone korytarze drzew w Wiejskim „ZOO” to przestrzeń fajnej zabawy z dzieckiem. Choć jest niewielki, wśród najmłodszych nasz labirynt robi spore wrażenie. Starsze dzieci, w sieci ścieżek i czasem ślepych uliczek, znajdują tu miejsce na berka czy zabawę w chowanego.

Trampolina to klasyka dziecięcego szaleństwa, z której lubią też skorzystać dorośli. Ustawienie jej nieopodal naszej strefy wypoczynku, pozwala na obserwowanie pociech podczas zabawy.

W Wiejskim „ZOO” zwracamy uwagę na bezpieczeństwo bawiących się gości, dlatego ograniczamy liczbę osób na trampolinie, by zapewnić wyłącznie dobre wspomnienia.

Z pewnością Wasze dzieci wiedzą, jak wygląda współczesny traktor czy kombajn, które obecnie pomagają rolnikom w pracy. Ale czy wiedzą, jak wyglądała dawniej praca na roli? U nas mogą się dowiedzieć. Zebraliśmy kolekcję dawnych narzędzi rolniczych, dzięki którym możecie wraz z dziećmi cofnąć się w czasie i wyobrazić sobie dawne wiejskie życie i pracę na roli. A dla miłośników traktorów mamy najprawdziwszego URSUSa.

Jedna z ulubionych zabaw naszych gości. Chętni na trochę adrenaliny? Pozwól dziecku oderwać się od ziemi i pomknąć na linowej zjeżdżalni. 

Kilkunastometrowy zjazd umożliwia rozwinięcie prędkości, która zrobi duże wrażenie, a jednocześnie jest bezpieczna dla młodego użytkownika.

Jeśli do tej pory Twoje dziecko miało okazję oglądać warzywa i owoce głównie na sklepowych półkach, z pewnością zainteresuje je nasz wiejski ogródek. Co roku wiosną urządzamy go, by mogło dowiedzieć się, jak rosną i przekształcają z małych ziarenek lub sadzonek w dorodne okazy.

W zależności od tego, kiedy do nas zawitacie, możecie zobaczyć je w różnym stadium rozwoju. Wczesną wiosną – malutkie, przebijające się przez ziemię listki, późnym latem – dorodne okazy dobrze znanej marchwi, buraków, pietruszki, ogórków, kalarepy itp., ale też mniej popularne patisony czy arbuzy.

Jeśli wiejskie klimaty nie są Wam obce, można po prostu nacieszyć oko naturą, zrelaksować się i patrzeć, jak dzieciaki radośnie spędzają czas.

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko radośnie spędza czas, a Ty zmęczony wspólną zabawą zasiadasz na leżaku lub ławeczce i spokojnie delektujesz się chwilami spokoju, obserwując, jak dalej dobrze się bawi. Brzmi jak plan idealny J

Tak, w naszym Wiejskim „ZOO” dbamy również o komfort opiekunów naszych małych gości. Udostępniamy wiatę, chroniącą od słońca czy deszczu, leżaki, stoliki, a gdy chcecie coś przekąsić, można skorzystać z małej gastronomii.

Tuż za stawem, pośród drzew, przygotowaliśmy kameralne, zaciszne miejsce, z ławeczkami i widokiem na całe Wiejskie „ZOO”. Możecie przywieźć swój prowiant i zorganizować tu ognisko.

A ponadto: piaskownica, huśtawki, autka napędzane nogami i inne atrakcje, które urozmaicą dzieciom ten dzień.